VII edycji Forum Ginekologii i Perinatologii Praktycznej

Data rozpoczęcia
2025.12.12
Data zakończenia
2025.12.13
Miejscowość
ŁÓDŹ
Typ wydarzenia
Konferencja

Opis wydarzenia

VII Forum Ginekologii i Perinatologii Praktycznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji Forum Ginekologii i Perinatologii Praktycznej, które odbędzie się w dniach 11–13 grudnia 2025 roku w Łodzi (Hotel Ambasador Premium, ul. Jana Kilińskiego 145).

Wydarzenie, pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Piotra Sieroszewskiego, stanowi jedno z najważniejszych spotkań edukacyjnych w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Forum gromadzi lekarzy, położne, pielęgniarki, studentów oraz wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w zakresie opieki nad kobietą ciężarną i ginekologiczną.

W programie znajdą się m.in.:

  • Antykoncepcja – nowe rekomendacje PTGiP, fakty i mity, systemy długodziałające, HTZ po leczeniu onkologicznym.
  • KTG i ultrasonografia śródporodowa – interpretacja zapisów, postępowanie w sytuacjach patologicznych.
  • Perinatologia – tokofobia, cholestaza ciężarnych, indukcja porodu, aktualne możliwości terapii płodu.
  • Cytomegalia i PAS – diagnostyka, leczenie i wyzwania kliniczne.
  • Niepłodność i endometrioza – najnowsze rekomendacje, diagnostyka, leczenie zachowawcze i operacyjne.
  • Otyłość w ciąży i menopauza – aspekty metaboliczne, ryzyko onkologiczne, poród u pacjentek otyłych, nowe metody leczenia.
  • Zakażenia w położnictwie i ginekologii – profilaktyka, leczenie oraz rola szczepień (HPV, RSV).
  • Stanowiska Ekspertów PTGiP dotyczące innowacyjnych metod terapii.

Forum to nie tylko wykłady, ale także panele dyskusyjne, prezentacje przypadków klinicznych oraz wymiana doświadczeń z udziałem najwybitniejszych ekspertów z całego kraju.

Dołącz do nas i bądź częścią wydarzenia, które wyznacza kierunki rozwoju współczesnej ginekologii i perinatologii!

Zarejestruj się już dziś na forumginekologii.viamedica.pl